بارگذاری تصویر...

مسابقه Squid Game

ما یک سال است که می‌دانیم نتفلیکس در حال اجرای نمایش بازی‌های دیستوپیایی است که در بازی پرفروش Squid Game به تصویر کشیده شده است و آن را به یک نمایش واقعی بازی تبدیل می‌کند. اکنون ما شواهدی از یک تریلر داریم که در رویداد شنبه تودوم به نمایش درآمد. در تریلر، لباس‌های نمادین کارگران بازی Squid Game و همچنین مجموعه‌ای سریع از تصاویر تایم لپس را می‌بینیم که ساخت مجموعه‌های غول‌پیکر نمایش را نشان می‌دهند. ما همچنین اتاق‌هایی را می‌بینیم که احتمالاً شرکت‌کنندگان در آن‌ها اقامت خواهند داشت، لباس‌های یکنواخت سبز نمایشی که می‌پوشند و اولین چالش نمایش: چراغ قرمز، چراغ سبز. این بار طبیعتاً بدون شلیک گلوله پخش می شود. 456 شرکت کننده برای کسب جایزه نقدی 4.56 میلیون دلاری رقابت می کنند البته مجازات این بازی دست خالی به خانه رفتن است. بازی Squid: The Challenge در بریتانیا فیلمبرداری شده است و قبلاً برای تولید با یک مشکل مواجه شده است. گزارش Vanity Fair در فوریه به جزئیات آنچه که شرکت کنندگان آن را تجربه ای «تقلب‌ آمیز و آسیب‌ زا» می‌نامیدند، اشاره کرد. برخی گزارش‌ها در نظر داشتند که پس از زمان فیلمبرداری علیه نتفلیکس اقدام قانونی کنند. بازی انفجار Squid Game: The Challenge در ماه نوامبر در نتفلیکس پخش خواهد شد.

بازی Squid درباره چیست؟

Squid Game یک سریال نتفلیکس به کارگردانی کارگردان هوانگ دونگ هیوک است. این یک سریال نه قسمتی است که داستان افرادی را روایت می‌کند که به بازی‌ها دعوت شده‌اند، به‌ویژه یک بازی بزرگ بقا  که به عنوان بازی‌های کودکانه مبدل شده و برای پول نقد و در نیاز مبرم به پول رقابت می‌کنند. بازیکنان دعوت عجیبی را دریافت کردند و در نهایت آنها را پذیرفتند و به مکان نامعلومی آورده شدند. در مجموع 456 بازیکن با شخصیت اصلی سونگ گی هون به عنوان آخرین بازیکن در ابتدا وارد رقابت شدند. قسمت اول از 9 قسمت با رأی اکثریت بازیکنان بازی به توقف بازی به پایان می رسد و در ابتدا به زندگی قبلی خود باز می گردند. با این حال، به دلیل همان شرایط، Gi Hun ناامید موافقت می کند که دوباره وارد بازی شود، همراه با اکثر بازیکنانی که در نهایت داوطلب شدند تا بازی را به درستی به پایان برسانند به این امید که جایزه وسوسه انگیز را ببرند.

بازی ماهی مرکب در کره ای چیست؟

عنوان کره ای بازی Squid 오징어 게임 (Ojingeo Geim) است که به معنای واقعی کلمه به کلمات “Squid” و “بازی” ترجمه می شود.

چرا به آن “بازی ماهی مرکب” می گویند؟

این نمایش توضیح می‌دهد که نام «بازی ماهی مرکب» از یکی از بازی‌های محبوب کودکان گرفته شده است که در همسایگی شخصیت اصلی، سئونگ گی‌هون (با بازی بازیگر لی جونگ جائه) در جوانی بازی می‌شود. این بازی در زمینی به شکل ماهی مرکب انجام می شود.

برای ورود به بهترین سایت پوکر آنلاین با واریز مستقیم ریالی روی لینک زیر کلیک کنید

Squid Game چند قسمت است؟

در مجموع 9 قسمت در بازی Squid وجود دارد که یک فصل را پوشش می دهد. اولین قسمت در 17 سپتامبر 2021 به صورت جهانی در نتفلیکس منتشر شد. در حالی که بازی Squid یک داستان واقعی نیست، سازندگان آن از زندگی واقعی در کره و جاهای دیگر الهام گرفتند. نکات قابل توجه وضعیت بد اقتصاد کره در سال 2008 و ریاست جمهوری دونالد ترامپ بود.

45.6 میلیارد وون به دلار چقدر است

ارزش زندگی هر بازیکن 100 میلیون وون بود. این را در 456 بازیکن ضرب کنید و مجموع مبلغی که برنده دریافت می کند 45.6 میلیارد وون است که معادل حدود 38 میلیون دلار است. با این حال، آنها به سرعت متوجه شدند که برنده شدن 45.6 میلیارد وون در واقع دارای ریسک های مرگبار بالایی است.

چند بازی مختلف در این مجموعه انجام می شود که همه آنها بازی های واقعی کودکان هستند که در کره انجام می شود.

پوگ های کره ای

اولاً، بازی Squid با شخصیت اصلی سونگ گی هون (لی جونگ جائه) شروع می شود و همچنین به پایان می رسد، که توسط یک غریبه (با بازی بازیگر کره ای گونگ یو) در ایستگاه مترو به او نزدیک می شود و او را به بازی 딱지 (딱지) دعوت می کند. در این بازی، یک دور «سنگ، قیچی، کاغذ» نشان می‌دهد که کدام بازیکن اول می‌رود. بازیکن دیگر تتاجی خود – یک کاشی کاغذی – را روی زمین می‌اندازد و بازیکن دیگر سعی می‌کند کارت خود را به گونه‌ای پرتاب کند که کارت کاغذی حریف برگردد.

بازی ماهی مرکب در کره ای چیست؟

چراغ قرمز، چراغ سبز

اولین بازی رسمی پس از ورود شرکت کنندگان به بازی Squid، بازی شبیه به “Red Light، Green Light” است. این بازی در سطح بین المللی اینگونه شناخته می شود اما در کره ای کلمه دیگری دارد. بازی چراغ قرمز، چراغ سبز در کره ای گل موگونگوا گل کرده است (무궁화꽃이 피었습니다، mugunghwakkotchi pieosseumnida) نامیده می شود. نسخه کره ای بازی کمی متفاوت است.

اسم عروسک بازی ماهی مرکب

نام عروسک Squid Game 영희 (Younghee) است. اگر در مورد این سریال موفق شنیده اید یا کلیپ هایی از آن را به صورت آنلاین دیده اید، یکی از  نمادین ترین قسمت ها این بازی است که در آن “عروسک بازی ماهی مرکب” آهنگ “Mugunghwa Flower Has Bloomed” را می خواند. این آهنگ درباره گل ملی کره جنوبی به نام هیبیسکوس سیریاکوس است. به نظر می‌رسد این عروسک یک عروسک ربات غول‌پیکر است که حرکات بازیکنان را زمانی که از قبل «چراغ قرمز» است و زمانی که قرار نیست حرکت کنند، تشخیص می‌دهد. اگر به این فیلم فکر می کنید، این عروسک به احتمال زیاد اولین چیزی خواهد بود که به ذهنتان می رسد.

چالش لانه زنبوری (دالگونا)

اولین بازی که شرکت کنندگان پس از بازگشت داوطلبانه به بازی انجام می دهند، به عنوان چالش Dalgona – یا Poppgi (뽑기) شناخته می شود. در این بازی به هر بازیکن با یک فیگور به صورت لانه زنبوری هدیه داده می‌شود و قرار است بدون شکستن آن، فیگور را از آن بیرون بیاورند.

مسابقه طناب کشی

بازی سوم قدرت و شوخ طبعی هر تیم را به چالش می کشد. این یکی دیگر از بازی های کودکانه است که در سراسر جهان انجام می شود، طناب کشی. در زبان کره ای این بازی ژولداریگی (줄다리기) نامیده می شود. تیم گی هون از نظر استراتژیک در این بازی نیز پیروز شد.

تیله بازی

بازی چهارم Squid Game با تیله انجام شد. این بار، بازیکنان باید انتخاب کنند که کدام بازی دارای تیله است. به طور خاص، آنها می خواهند بازی کنند، زیرا بازی های کودکانه متعددی در کره جنوبی با تیله انجام می شود. هدف هر یک از این بازی ها جمع آوری تمام تیله های حریف است.

بازی پل شیشه ای

بازی پنجم دارای یک پل شیشه ای است و تنها بازی درام است که یک بازی نیست. اما به دلیل محبوبیت درام کره ای، امکان پخش آنلاین نسخه ای از آن وجود دارد. برای مثال، «Squid Game, Glass Game» را در گوگل جستجو کنید تا نسخه‌ای از آن را بیابید.

بازی ماهی مرکب

دور پایانی بازی دیگری را ارائه می دهد که نسخه بی رحمانه بازی کودکانه Squid Game است که در کره با نام 오징어 게임 (Ojingeo Geim) شناخته می شود. این بازی پرخاشگر دوران کودکی به فضای بزرگی مانند حیاط مدرسه نیاز دارد تا بتوان شکل ماهی مرکب را روی آن ترسیم کرد. معمولاً در دو تیم بازی می شود. حمله بازی را از سر ماهی مرکب شروع می کند، در حالی که دفاع در بدن ماهی مرکب خواهد بود. بازی با پریدن تیم حمله با یک پا از سر تا نقطه وسط شروع می شود. آنها دو گزینه برای برنده شدن دارند: یا از یک سمت نقطه مرکزی به سمت دیگر می پرند، بدون اینکه دفاع بتواند آنها را رد صلاحیت کند، یا می توانند به پایین بدن ماهی مرکب بپرند و سعی کنند از کنار آن “مبارزه کنند”. دفاع برای رسیدن به سر ماهی مرکب است.

آیا بازی Squid در کره یک بازی واقعی است؟

بله همینطور است! Squid Game در واقع یک بازی واقعی است که در کره انجام می شود. قوانین بازی واقعی همان است که در قسمت اول نمایش به تصویر کشیده شد. بازیکنان این بازی معمولاً کودکان یا پسران دبستانی هستند.

چرا باید بازی Squid را تماشا کنید؟

این سریال پرطرفدار پس از انتشار به سرعت به رتبه 1 بیننده در نتفلیکس در سراسر جهان رسید. در واقع، تنها چهار روز طول کشید تا سریال نتفلیکس به آن نقطه برسد. حتی این احتمال وجود دارد که این سریال به طور کلی به پربیننده ترین سریال نتفلیکس تا کنون تبدیل شود و مطمئناً به یکی از بزرگترین سریال های آن تبدیل شده است که کاملاً غافلگیرکننده است. این سریال بسیار محبوب است و به دلایلی در مورد آن در رسانه ها صحبت شده است، بنابراین مطمئنا ارزش تماشای را نیز دارد. در اینجا چند نکته مهم در مورد اینکه چرا احتمالاً می توانید این سریال را دوست داشته باشید آورده شده است.

داستان هیجان انگیز بقا

به طور مشابه، اگر از تماشای فیلم‌هایی مانند Hunger Games، یک فیلم بازی بقا یا Battle Royale لذت می‌برید، این را قطعا دوست خواهید داشت.

داستان های پس زمینه و شخصیت های عالی

در حالی که ممکن است بازی‌ها بیشتر ترسناک باشند تا سرگرم‌کننده، شخصیت‌ها با داستان‌های دلخراش فوق‌العاده قانع‌کننده هستند. روایت کردن تعدادی از آنها و در نتیجه وابستگی عاطفی را به سریال آسان خواهد بود. ناگفته نماند، این سریال به شدت اعتیادآور است  و شما را تا پایان فینال در صندلی خود نگه می دارد. شخصیت‌های اصلی همگی داستانی دریافت می‌کنند که انگیزه آنها برای پیروزی را توضیح می‌دهد و باعث می‌شود ما آنها را تشویق کنیم. قبل از تماشای سریال تلویزیونی، بدانید که موضوع کاملاً تاریک است و همچنین کاملا خونین. بنابراین هر چقدر که نمایش ممکن است محبوب باشد، برای همه مناسب نیست. این قطعا یک نمایش ترسناک به دلیل خشونت و انتخاب های وحشتناکی است که بازیکنان را مجبور به انجام آن می کند. غیرقابل انکار است و همچنین یک درام عمیق و قابل تامل است. هر دوی این ویژگی ها به طرز استادانه ای با هم در هم تنیده شده اند.

میم های بازی Squid را درک کنید

با محبوب شدن این نمایش در سراسر جهان، بسیاری از میم های مربوط به بازی Squid نیز به صورت آنلاین ظاهر شدند. این میم ها یا ارجاعات به نمایش می توانند بسیار سرگرم کننده باشند و به احتمال زیاد آنها را در همه جا خواهید دید. مهمتر از همه، تماشای این سریال می تواند دیدگاه های جالبی از جامعه کره ای و زندگی در کره به شما ارائه دهد. نه تنها در مورد بازی هایی که کودکان در کره انجام می دهند یاد خواهید گرفت، بلکه درباره فرهنگ آنها نیز بیشتر خواهید آموخت. تماشای نمایش به تنهایی سرگرم کننده خواهد بود، اما شاید اگر آن را با همدیگر تماشا کنید و با یک دوست درمیان بگذارید، لذت بخش تر خواهد بود. این گزینه برای تماشای سریال دوبله شده به زبان انگلیسی در مکان های خاص وجود دارد، اما برای بهترین تجربه، پیشنهاد می کنیم آن را به زبان اصلی و با زیرنویس روشن تماشا کنید.

آیا بازی Squid در فصل دوم منتشر می شود؟

اگر تماشای آن را تمام کرده اید، ممکن است هوس فصل دوم آن را داشته باشید. شایعات زیادی در مورد فصل 2 در جریان است. خبر خوب این است که اگرچه هنوز برنامه‌های توسعه‌یافته‌ای وجود ندارد، اما توسط سازنده، هوانگ دونگ هیوک تایید شده است که فصل دوم نیز وجود خواهد داشت. کارگردان هوانگ همچنین قبلاً در مصاحبه ای گفته بود که اگر روی فصل بعدی این سریال کار می کرد، این کار را به تنهایی انجام نمی داد. در عوض، او می‌خواهد با چندین کارگردان باتجربه کار کند و از اتاق نویسندگان برای آن استفاده کند.

پیرمرد داستان

اولین مورد از بسیاری از وقایع مرگبار در این مجموعه، از مردم خواسته می‌شود که با توجه به سیگنال سبز، اجرا کنند. اگر عروسک رباتیک زمانی که نور قرمز است حرکت کند، یک تک تیرانداز بازیکن را حذف می کند. همانطور که اولین سری از مرگ ها در طول بازی اتفاق افتاد، مردم وحشت کردند. بینندگان فکر می کردند که این مرد سالخورده و مضطرب شده است. ما نمی دانستیم که این مردی بود که همه چیز را تنظیم کرد و از قبل خطرات را می دانست. ایل نام دیوانه نشده بود. او فقط می دانست که مردم می میرند.

عروسک غول پیکر ایل نام را اسکن نکرد علیرغم اینکه بازی ها عادلانه بوده و تقلب مجاز نیست، مواردی وجود داشت که بازی به نفع ایل نام بود. در طول نور قرمز، نور سبز، عروسک به اطراف می چرخید و همه بازیکنان را اسکن می کرد و از آشکارسازهای حرکتی خود برای دیدن حرکت استفاده می کرد. اما وقتی از نزدیک نگاه می‌کنید، وقتی عروسک ایل‌نام را اسکن می‌کند، رنگ سبزی که با سایر بازیکنان بسیار شدید است برای پیرمرد بسیار ضعیف است. رنگ سبز بازیکن 001 احتمالاً به این دلیل است که بازی برای زنده ماندن او ساخته شده است. همه چیز برنامه ریزی شده بود.

ایلنام از تعویض ستاره خود با شکل چتر Gi-Hun خودداری کرد

یکی از بازی ها شامل بازیکنانی بود که باید از بین اشکال مختلف انتخاب کنند. یک دایره، یک ستاره، یک مثلث و یک چتر وجود داشت. شکلی که بازیکنان انتخاب می‌کردند تعیین می‌کرد که چه نوع شکلی را باید از آب نبات قندی که به آنها اختصاص داده شده بود حک کنند. وقتی بازی ها شروع شد، گی هون به ایل نام پیشنهاد داد تا چترش را با شکل ستاره ای که در دست داشت عوض کند. ایل نام مؤدبانه امتناع کرد و ثابت کرد که از قبل از مخاطرات بازی آب نبات اطلاع داشت.

مرد جلویی تمام مدت از ایلنام سفارش می گرفت

کادرفنی نمی‌توانست به وضعیت بازیکنان در خارج از شش بازی کمک بدهد. بنابراین وقتی چراغ ها خاموش شد و قتل عام شروع شد، نگهبانان فقط ایستادند و تماشا کردند. اما مرد جلویی در تمام این مدت به دنبال سفارش ایلنام بود، حتی زمانی که بازی ها در ساعات استراحت انجام نمی شد. در یک نقطه، پیرمرد از یک سازه بزرگ بالا می رود و از همه می خواهد که جلوی این جنون را بگیرند. The Front Man پیروی می کند و همه مستقر می شوند. ممکن است به نظر برسد که او به ایلنام رحم کرده است. اما در واقع، اربابش مخفیانه به او دستور می داد که دست از کار بکشد، زیرا این کار خیلی زیاد می شد و جانش اکنون در خطر بود.

ایل نام دقیقاً می دانست چگونه در بازی طناب کشی پیروز شود

کمی عجیب است که چگونه پیرمرد برای بازی ای که به طور تصادفی برای تبدیل شدن به بخشی از شش بازی رسمی انتخاب شده بود کاملاً مهارت داشت. اگر از ما بپرسید این تصادف بسیار عجیب است و اصلا تصادفی نبود. پیرمرد از مدت ها قبل این بازی ها را سازماندهی کرده بود و با تماشای پیروزی دیگر بازیکنان در طناب کشی متوجه شده بود که چگونه می تواند در بازی مقابل حریفان برتر پیروز شود. ایل نام سعی می کند مهارت های خود را با این ادعا که برنده مسابقات طناب کشی در چندین کشور شده است، توجیه کند، زیرا “می دانسته” چگونه حریفان قوی تر را شکست دهد. این یک دروغ آشکار بود. پیرمرد در گذشته بازیکنان دیگر را تماشا کرده بود و راه حلی پیدا کرده بود. پیرمرد بازی تیله را برگزار کرد تا جایی را پیدا کند که بتواند مرگ خود را جعل کند. در قسمت 6، بینندگان به این باور می رسند که ذهن پیرمرد در نهایت تسلیم زوال عقل شده است. او به جستجوی خانه‌اش ادامه داد در حالی که گی‌هون، شریک زندگی‌اش که قرار بود با او بازی کند، با تمام شدن زمان مجبور شد او را دنبال کند. بازی تیله مرمر طوری طراحی شده بود که ایلنام مرگش را جعل کند. کل مجموعه محله ای بود که برگرفته از خاطرات ایلنام بود. او دقیقاً جایی را می دانست که می تواند با گی هون بازی کند و ببازد و از بازی خارج شود. او فقط باید مطمئن می شد که هیچ کس نگاه نمی کند. او آن خانه ای را انتخاب کرد که نمادهای بازی ماهی مرکب روی درهای اصلی آن بود. افرادی که ورق آبی را انتخاب کردند توسط استخدام کننده به عنوان بازیکن استخدام شدند، افرادی که قرمز را انتخاب کردند نگهبان شدند بازی ورق های کاغذی به این صورت است که Recruiter بازیکنان را برای بازی Squid به خدمت می گیرد. اما سیستمی در آن وجود داشت که شاید بسیاری قادر به کشف آن نبودند. استخدام کننده فقط بازیکنان را استخدام نمی کرد. نگهبان ها را هم استخدام می کرد. بازی ورق کاغذی دو ورق داشت یکی آبی و یکی قرمز. افرادی که ورق آبی را انتخاب کردند به طور خودکار به عنوان بازیکن استخدام شدند. افرادی که ورق قرمز را انتخاب کردند به صورت نگهبان ساخته شدند. ویدیویی که پس از بیدار شدن بازیکنان پس از آوردن به محل بازی Squid به بازیکنان نشان داده شد، همه آنها ورق آبی را انتخاب کردند که این تئوری ورق قرمز-آبی را دوباره تقویت می کند.

5 / 5. 63

⚡️ ممکن است علاقه مند باشید

👇 دیدگاه شما در مورد اجری مسابقه واقعی Squid Game در تلویزیون چیست؟

© تمام حقوق برای وب سایت انفجار آنلاین محفوظ میباشد.